DomůAktualityZe zasedání Volební komise KA ČR

Ze zasedání Volební komise KA ČR

Volební komise (VK) se opět sešla, aby v souladu s volebním řádem zahájila přípravy voleb do výkonného výboru a dozorčí a kárné komise a vyhlásila doplňkové volby do VK.

Projednala a schválila harmonogram přípravy voleb, které se budou konat na XXIX. sněmu auditorů 11. listopadu 2024, příspěvek do newsletteru Auditor č. 1 a hlasovací lístky.

Zároveň VK stanovila termín 31. března pro zasílání návrhů na kandidáty. Sněm bude volit sedm nových členů a šest náhradníků do výkonného výboru, šest členů a čtyři náhradníky do dozorčí komise a čtyři členy a tři náhradníky do kárné komise. Od tohoto sněmu bude způsob volby členů do výkonného výboru a obou komisí totožný a do těchto orgánů budou volby probíhat každé dva roky. Vzhledem k tomu, že má VK v současnosti pouze čtyři členy, rozhodla se vyhlásit doplňkové volby pro jednoho člena a dva náhradníky i do VK.

VK připravila formuláře pro návrhy kandidátů, které jsou ke stažení ZDE. Formuláře jsou k dispozici i na webových stránkách komory www.kacr.cz v sekci Aktuality.

Autor